„Egyre több, szolgáltatással lefedett terület, egyre több, érdekeiben képviselt és jogaiban megvédett, sikeres vállalkozás.”
A magyar kamarai mozgalom több mint 170 évre vezethető vissza. Nagykanizsát ebben a korban a kereskedelme határozta meg. A vasút által szárnyakat kapott ipar dinamikus fejlődése ipari és kereskedelmi gócponttá is tette a várost. Ebben az időben természetes és szoros gazdasági együttműködés alakult ki Dél-Zala, Nyugat-Somogy, Muraköz és a Mura menti települések között.
A Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara fontosságát jelzi. hogy a régi soproni székhelyű kamarában nagykanizsai volt az alelnök.
Az Országgyűlés által 1999-ben elfogadott új kamarai törvény 2000 novemberétől megszüntette a kötelező kamarai tagságot. Ugyanakkor lehetővé tette a nem megyeszékhely megyei jogú városok számára is önálló területi kamara alakítását. Az önálló Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara 2000. október 6-án alakult meg
Kovács Antal, a Délzalai Víz- és Csatornamű Zrt. vezérigazgatója 2000-től, nyugdíjba vonulásáig töltötte be az elnöki posztot, 2006-2008 közötti köztes időszakban Horváth Balázs volt a Kamara elnöke. A 2008-as választásokon dr. Polay Józsefet választották a kamarai elnökévé, aki jelenleg is betölti ezt a tisztséget.
Az önálló Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara első elnökségének tagjai:
Pataki Károly, Draskovics György, Kovács Antal, dr. Polay József, Czoborné Dr. Pintér Ildikó, Ferencz József, Doucha Ferenc, Szili Győző, Kiss László, Páli László
A 2000-es megalakulás óta a városi kamara feladatai folyamatosan változtak, bővültek, ahogy az önállóan felvállalt tevékenységek is. Az új kihívásokra minden esetben sikerült megfelelő válaszokat adni, a küldöttgyűlés, az elnökség összetételét minimális, konfliktusmentes személyi változások jellemezték, ahogy a munkaszervezet működését is a kiegyensúlyozott gazdálkodás, az eredményes feladatellátás. A városban komoly tekintélye van a kamránknak.
Kamaránk tagjai sorában tudhatja a Nagykanizsán működő, jelentős gazdasági erejű vállalkozások döntő többségét.
A kamara nagy hangsúlyt fektet a város és a régió fejlesztésében való közreműködésre. Ennek érdekében konzultációkat szervez különböző Minisztériumokkal, kormányzati szervekkel, befektetésösztönző irodákkal.
Felismertük a közvetlen szomszédainkkal való együttműködésben rejlő lehetőségeket: Csáktornya, Lendva, Kapronca, Varasd, Muraszombat és mi ide értjük Észak-Olaszországot is. Ezért szorosabbra fűztük a kapcsolatokat a határ menti térségben. Az évek alatt több belföldi és külföldi szervezettel és kamarával kötöttünk együttműködési megállapodást.
Számos szolgáltatással állunk tagjaink rendelkezésére, amelyek közül álljon itt néhány: Széchenyi Kártya ügyintézés, árukísérő okmányok hitelesítése, pályázati, szakképzési, jogi és pénzügyi, vállalkozásindítási tanácsadás, mesterképzés.
A kamara – elveihez híven – teljesen nyitott. Irodáját és főleg rendezvényeit nemcsak tagjai, hanem jelenleg még kívül álló vállalkozók is látogatják.
A kamaránk választott tisztségviselői és ügyintéző szervezete arra törekszik, hogy a kiélezett piaci versenyben hatékonyan segítse tagjait és a gazdaság más szereplőit.