Nyitva tartás: H-CS: 8:00 - 15:00, P: 8:00- 13:00

Képzőintézmény: Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara
Adószáma: 18963373-2-20
Székhelye: 8800 Nagykanizsa, Ady E. u. 1. I. emelet
Felnőttképzési engedély száma: E/2021/000121

Felnőttképzési nyilvántartásba vételi száma: B/2024/000765

Telefonszámok: +36 93/516 670, +36 30 516 671, +36 30 585 0925
E-mail cím: szakkepzes@nakkik.hu
Weboldal: www.nakkik.hu

Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara felnőttképzési tevékenységével összefüggő ügyfélszolgálat mind személyesen, mind a fenti elérhetőségek bármelyikén felkereshető. Az e-mailen érkező érdeklődésre 3 munkanapon belül válaszolunk.

Közvetlen elérhetőséget az alábbi ügyfélfogadási rend szerint biztosítunk a képzések iránt érdeklődők, illetve a képzések résztvevői számára.

Személyes ügyfélfogadási idő:

Hétfő: 8:00-14:00
Kedd: 8:00-14:00
Szerda: 8:00-14:00
Csütörtök: 8:00-14:00
Péntek: 8:00-14:00
Szombat: nincs ügyfélfogadás
Vasárnap: nincs ügyfélfogadás

Támogatott képzéseinkre a támogatást a Gazdasági-újraindítási Foglalkoztatási Alap Képzési Alaprészének terhére a Kulturális és Innovációs Minisztérium biztosítja a NFA-KA-KIM-6/2023/TK/13 számú támogatási szerződés alapján.

A Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara, mint engedéllyel rendelkező felnőttképző az ügyfelekkel kapcsolatos panaszkezelést a minőségirányítási kézikönyvben leírtak alapján végzi. Ügyfeleink a panaszukat írásban közölhetik intézményünkkel. A képzésszervezőhöz érkező személyes panaszbejelentést írásban kell rögzíteni a rendelkezésre bocsátott Panaszbejelentő lapon. A beérkező panaszokra, jellegüktől függően lehetőleg azonnal, de legkésőbb 30 napon belül írásban válaszolunk.

A képzésekkel összefüggésben a képzések ideje alatt keletkező szóbeli panaszt az oktatónak, képzésszervezőnek lehetőség szerint azonnal és helyben meg kell vizsgálni, és szükség szerint orvosolni kell. Ha ügyfelünk a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kezelése nem lehetséges, abban az esetben a panaszt a Panaszbejelentő lapon rögzíteni kell, és annak egy másolati példányát helyben az ügyfélnek át kell adni.

A Panaszbejelentő lapot és a válasz másolati példányát öt évig megőrizzük.

A panasz elutasítása esetén ügyfelünket írásban tájékoztatjuk arról, hogy panaszával – annak jellege szerint – mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve az ügyfél lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét.

A Panaszbejelentő lap INNEN tölthető le.

A magyar nemzetgazdaság fontos stratégiai érdeke a minőségi szakképzés, felnőttképzés, és az erre épülő mesterképzés. A mestervizsgáztatás a gazdaságot képviselő kamarák feladata, kompetenciája, amelyet a kamara kiemelt feladatként kezel. 

A mestervizsga célja, hogy a szakemberek számára biztosítsa a szakmai fejlődés és egzisztenciális életpálya modell, karrier kialakításának lehetőségét, valamint a tanulóképzéshez és vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítását. Tanúsítsa a mindennapi vállalkozási gyakorlathoz szükséges szakmai, gazdasági, pénzügyi, vezetési, munkaügyi és jogi ismeretek megszerzését és készségszintű ismeretét. Ezzel a szakmai megbecsülés, anyagi erkölcsi elismerés és bizalom garanciáját teremtse meg.

Mesterképzésre/vizsgára kizárólag annál a területi kamaránál lehet jelentkezni, amelynél a vizsgára jelentkező által képviselt vállalkozás (tulajdonosa, alkalmazottja) regisztrációra került, vagy a jelölt lakcímkártya szerint igazolt lakóhelye, tartózkodási helye van. Az életvitelszerűen külföldön lakó, magyarországi címmel nem rendelkező jelentkező bármely területi kamaránál jelentkezhet.

Mestervizsgára az a személy bocsátható, aki

a) a szakképesítésért felelős miniszter által kihirdetett mestervizsga KKK-ban feltételként meghatározott szakmai képesítéssel rendelkezik, amelyet közokirattal, annak hiteles másolatával, vagy az adott oktatási intézmény, képzőcég által kibocsátott másodlattal, nem Magyarországon szerzett szakképesítés esetén a vonatkozó jogszabályban meghatározott intézmény által kiállított határozattal igazolja, valamint a KKK-ban előírt, a mestervizsgára bocsátás további feltételeit maradéktalanul, a megadott határidőre teljesítette (például mesterremek, mesterdolgozat),

b) a jelentkezés időpontjában az adott szakmában dolgozik, az adott szakma mestervizsga követelményében meghatározott szakmai gyakorlati idővel rendelkezik (az elvárt szakmai képesítés megszerzésétől számítva), amelyet 30 napnál nem régebbi munkáltatói igazolással, vagy EVNY lekérdezéssel, vagy a nyilvántartásba vételt tanúsító igazolással, az ügyfélkapu rendszerből lehívott adatokkal, vagy cégkivonattal hitelt érdemlően igazolja; külföldön tartózkodó és szakmai tevékenységet végző magyar állampolgár, valamint nem magyar állampolgár mesterjelölt esetében magyar nyelvre lefordított, hitelesített (Országos Fordítói és Fordításhitelesítő iroda, a továbbiakban: OFFI) igazolások fogadhatók el,

c) kizárólag mestervizsgára jelentkezés esetén, a vizsgadíjat igazoltan a vizsga megkezdését megelőzően megfizette,

d) támogatott finanszírozású mestervizsgázó esetén, ha az előírt önerőt megfizette, a teljes képzési program szerint, maximum 20% igazolt hiányzás mellett, a megkötött felnőttképzési szerződésben foglaltak alapján eredményesen eleget tett a vizsgára felkészüléssel kapcsolatos összes kötelezettségének.

A mestervizsgát mestervizsga bizottság előtt kell letenni. A mestervizsga bizottság egy fő elnökből (a mestervizsga bizottság elnöke) és kettő fő szakiránynak megfelelő végzettséggel rendelkező (szakmai) vizsgabizottsági tagból áll. A vizsgabizottság munkáját – ha ezt a mestervizsga bizottság indokoltnak tartja – segítő szakértő segítheti. A vizsgabizottság munkáját segítő szakértő nem a vizsgabizottság tagja, döntési jogkörrel nem rendelkezik, az értékelésben csak javaslattételi illetékességgel működhet közre.

A mestervizsga vizsgatevékenységei:

a) interaktív vizsga,

b) projektfeladat.

 A KKK-k alapján a vizsgatevékenységek az alábbi vizsgarészekből állnak:

a) szakmaspecifikus ismeretek,

b) pedagógiai módszertan,

c) vállalkozásvezetési ismeretek.

A vizsgarészek (és vizsgafeladatok) általános sorrendje nem szabályozott, kivéve, ha a mestervizsga KKK erről máshogy rendelkezik.

A mestervizsga nem nyilvános. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara megbízottjai, illetve a szervező kamara képviselője, a mestervizsga szervezésében részt vevő területi kamara képviselője a vizsga bármely szakaszában jelen lehetnek. A mestervizsga hivatalos részének és az értékelések lezárása után a vizsga remekek, a mestervizsgához kapcsolódó szakmai produktumok bemutatása, megtekintése nyilvánossá tehető.

A felkészítő tanfolyamokkal, a jelentkezési feltételekkel, a gyakorlattal, illetve a vizsgával kapcsolatban bővebb tájékoztatásért forduljon bizalommal munkatársunkhoz az alábbi elérhetőségek bármelyikén:

Tubolyné Csilla
mestervizsga referens
8800 Nagykanizsa, Ady u. 1.
Tel.: 93/516-671; 30/585-0925
e-mail: titkarsag@nakkik.hu

A duális szakképzés rendszerében a gyakorlat megvalósításának munkaerőpiaci szereplője a duális képzőhely. A duális képzőhelyek nyilvántartását a gazdasági kamara vezeti. A Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamra
(felnőttképzési engedély száma: E/2021/000121)
várja a képzőhely ellenőrzésben részt vevő szakértők, ellenőrök jelentkezését.

A nyilvántartásba vételi eljárás során kamarai és iskolai szakértők ellenőrzik a képzőhelyen a

  • gyakorlati képzés személyi és tárgyi feltételeit,
  • a képzéshez szükséges dokumentumokat,
  • gyakorlati képzés teljesülésének feltételeit,
  • a jogszabályban előírt feltételek teljesülését.

A duális képzőhelyek ellenőrzését végző kamarai szakértők névjegyzékébe történő felvétel feltétele:

  • az adott szakmacsoportban megszerzett szakirányú közép-, és/vagy felsőfokú végzettség,
  • az adott szakmacsoport valamely területén eltöltött legalább 5 éves szakmai gyakorlat,
  • a képzőhely-ellenőrzést végző szakértők felkészítésén való részvétel és a sikeres vizsgát követően kiállított tanúsítvány megszerzése. (A képzés támogatott formában valósul meg.)

A szakértői névjegyzékbe való jelentkezést a kérelmező magánszemély az általa kiválasztott területi kamarához nyújtja be írásban, a területi kamara honlapján közzétett pályázati felhívás iránymutatásai alapján.

Szakmacsoportok:

  • Elektronika és elektrotechnika
  • Építőipar
  • Épületgépészet
  • Fa- és bútoripar
  • Gépészet
  • Informatika és távközlés
  • Környezetvédelem és vízügy
  • Közlekedés- és szállítmányozás
  • Specializált gép- és járműgyártás
  • Szociális
  • Vegyipar

A jelentkezők hivatalos értesítést kapnak a névjegyzékbe kerülés további feltételeiről, illetve a szakértői képzés és vizsga részleteiről.

A pályázat benyújtásának módja: személyesen vagy postai úton

Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara 
8800 Nagykanizsa, Ady E. u. 1. 
Telefonszámok: 06-93/516-670; 06-30/585-0925

Támogatott képzéseinkre a támogatást a Gazdasági-újraindítási Foglalkoztatási Alap Képzési Alaprészének terhére a Kulturális és Innovációs Minisztérium biztosítja a NFA-KA-KIM-6/2023/TK/13 számú támogatási szerződés alapján.