Felnőttképzés, továbbképzés

Képzőintézmény: Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara
Adószáma: 18963373-2-20
Székhelye: 8800 Nagykanizsa, Ady E. u. 1. I. emelet
Felnőttképzési engedély száma: E/2021/000121
Felnőttképzési nyilvántartásba vételi száma: B/2024/000765

Telefonszámok: +36 93/516 670, +36 30 516 671, +36 30 585 0925
E-mail cím: szakkepzes@nakkik.hu
Weboldal: www.nakkik.hu

Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara felnőttképzési tevékenységével összefüggő ügyfélszolgálat mind személyesen, mind a fenti elérhetőségek bármelyikén felkereshető. Az e-mailen érkező érdeklődésre 3 munkanapon belül válaszolunk.

Közvetlen elérhetőséget az alábbi ügyfélfogadási rend szerint biztosítunk a képzések iránt érdeklődők, illetve a képzések résztvevői számára.

Személyes ügyfélfogadási idő:

Hétfő: 8:00-14:00
Kedd: 8:00-14:00
Szerda: 8:00-14:00
Csütörtök: 8:00-14:00
Péntek: 8:00-14:00
Szombat: nincs ügyfélfogadás
Vasárnap: nincs ügyfélfogadás

A Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara, mint engedéllyel rendelkező felnőttképző az ügyfelekkel kapcsolatos panaszkezelést a minőségirányítási kézikönyvben leírtak alapján végzi. Ügyfeleink a panaszukat írásban közölhetik intézményünkkel. A képzésszervezőhöz érkező személyes panaszbejelentést írásban kell rögzíteni a rendelkezésre bocsátott Panaszbejelentő lapon. A beérkező panaszokra, jellegüktől függően lehetőleg azonnal, de legkésőbb 30 napon belül írásban válaszolunk.

A képzésekkel összefüggésben a képzések ideje alatt keletkező szóbeli panaszt az oktatónak, képzésszervezőnek lehetőség szerint azonnal és helyben meg kell vizsgálni, és szükség szerint orvosolni kell. Ha ügyfelünk a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kezelése nem lehetséges, abban az esetben a panaszt a Panaszbejelentő lapon rögzíteni kell, és annak egy másolati példányát helyben az ügyfélnek át kell adni.

A Panaszbejelentő lapot és a válasz másolati példányát öt évig megőrizzük.

A panasz elutasítása esetén ügyfelünket írásban tájékoztatjuk arról, hogy panaszával – annak jellege szerint – mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve az ügyfél lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét.

A Panaszbejelentő lap INNEN tölthető le.

Támogatott képzéseinkre a „Nemzeti Foglalkoztatási Alap” „Szakképzési támogatások cím” terhére a Kulturális és Innovációs Minisztérium a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal által biztosítja a támogatást az NFA-KA-KIM-6/2024/TK/13 számú közreműködői szerződés alapján.

A duális szakképzés rendszerében a gyakorlat megvalósításának munkaerőpiaci szereplője a duális képzőhely. A duális képzőhelyek nyilvántartását a gazdasági kamara vezeti. A Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamra (felnőttképzési engedély száma: E/2021/000121, felnőttképzési nyilvántartásba vételi száma: B/2024/000765) várja a képzőhely ellenőrzésben részt vevő szakértők, ellenőrök jelentkezését.

A nyilvántartásba vételi eljárás során kamarai és iskolai szakértők ellenőrzik a képzőhelyen a

  • gyakorlati képzés személyi és tárgyi feltételeit,
  • a képzéshez szükséges dokumentumokat,
  • gyakorlati képzés teljesülésének feltételeit,
  • a jogszabályban előírt feltételek teljesülését.

A duális képzőhelyek ellenőrzését végző kamarai szakértők névjegyzékébe történő felvétel feltétele:

  • az adott szakmacsoportban megszerzett szakirányú közép-, és/vagy felsőfokú végzettség,
  • az adott szakmacsoport valamely területén eltöltött legalább 5 éves szakmai gyakorlat,
  • a képzőhely-ellenőrzést végző szakértők felkészítésén való részvétel és a sikeres vizsgát követően kiállított tanúsítvány megszerzése. (A képzés támogatott formában valósul meg.)

A szakértői névjegyzékbe való jelentkezést a kérelmező magánszemély az általa kiválasztott területi kamarához nyújtja be írásban, a területi kamara honlapján közzétett pályázati felhívás iránymutatásai alapján.

Szakmacsoportok:

  1. Bányászat, kohászat
  2. Egészségügyi technika
  3. Egészségügy
  4. Elektronika és elektrotechnika
  5. Élelmiszeripar
  6. Építőipar
  7. Épületgépészet
  8. Fa- és Bútoripar
  9. Gazdálkodás és menedzsment
  10. Gépészet
  11. Honvédelem
  12. Informatika és távközlés
  13. Kereskedelem
  14. Környezetvédelem és vízügy
  15. Közlekedés – szállítmányozás
  16. Kreatív
  17. Mezőgazdaság és erdészet
  18. Oktatás
  19. Rendészet és közszolgálat
  20. Specializált gép – és járműgyártás
  21. Sport
  22. Szépészet
  23. Szociális
  24. Turizmus – vendéglátás
  25. Vegyipar

A jelentkezők hivatalos értesítést kapnak a névjegyzékbe kerülés további feltételeiről, illetve a szakértői képzés és vizsga részleteiről.

A pályázat benyújtásának módja: személyesen vagy postai úton

Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara 

8800 Nagykanizsa, Ady E. u. 1. 

Telefonszámok: 06-93/516-670; 06-30/585-0925

Támogatott képzéseinkre a „Nemzeti Foglalkoztatási Alap” „Szakképzési támogatások cím” terhére a Kulturális és Innovációs Minisztérium a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal által biztosítja a támogatást az NFA-KA-KIM-6/2024/TK/13 számú közreműködői szerződés alapján.

Letölthető nyomtatványok